Duygusal Şema Terapi Eğitimi


Duygusal Şema Terapi Eğitimi
Kayıt FormuDUYGUSAL ŞEMA TERAPİ EĞİTİMİ

"ÖRGÜN EĞİTİM" TAKSİM - İSTANBUL

 • 10-11 NİSAN 2021
 • 8-9 MAYIS 2021

EĞİTMEN

PSİKOTERAPİST & PSİKİYATRİST UZ. DR. FATMA COŞAR

IICPI Türkiye Genel Sekreteri
PSİKODER Genel Sekreteri
CİSED Bilim ve Etik Kurulu Üyesi

EĞİTİM HAKKINDA

DERS KİTABI: DUYGUSAL ŞEMA TERAPİ - Prof. Dr. Robert L. LEAHY - Pusula Yayınevi

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

 • 3. Dalga BDT ekolleri
 • Bilişsel terapiden duygusal şema terapiye değişim
 • Entegratif kognitif psikoterapi bağlamında duygusal şema teorisi
 • Şema alanları ve duygusal şemalar
 • Şemaların özellikleri
 • Şema modları
 • Duygusal şema terapi teknikleri
 • Duygusal şema terapide kullanılan bilişsel davranışçı teknikler
 • Duygusal şema terapide kullanılan geştalt terapi ve yaşantısal teknikler
 • Duygusal şema terapide kullanılan mindfulness ve kabul odaklı psikoterapi teknikleri
 • Duygusal şema terapide kullanılan çözüm odaklı kısa süreli terapi teknikleri
 • Duygusal şema terapide danışan terapist rolleri ve ilişkisi

TEORİK EĞİTİM + TERAPİ UYGULAMALARI + FORMÜLASYON VE VAKA ANALİZİ + BİREYSEL SÜPERVİZYON VE GRUP SÜPERVİZYONU

Duygusal şema terapi ve duygusal zeka terapisinin entegrasyonunu esas alan ve insan ruhunun derinliklerine dair bilgece farkındalığınızı ve içgörünüzü arttıracak olan eğitimimiz; hem kişisel gelişiminize hem de bireysel psikoterapi, cinsel terapi, evlilik terapisi, aile danışmanlığı ve HEKİMLİK SANATINI icra etme becerilerinize katkı sağlayacaktır.

CİSED eğitimleri Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) ve Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) tarafından desteklenmektedir ve akredite edilmektedir.

KESİN KAYIT

 • 0.555.274 41 97 numaralı CİSED Whatsapp hattını arayarak veya MESAJ atarak eğitimimiz hakkında bilgi alabilirsiniz ve kayıt yaptırabilirsiniz.
 • Eğitime neden katılmak istediğinizi, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi, aldığınız diğer eğitimleri, TC kimlik numaranızla birlikte adınızı ve soyadınızı bize kısa MESAJ olarak atın, “kesin kaydınızı” yapalım.

KİMLER KATILABİLİR?

RUH SAĞLIĞI PROFESYONELLERİ

PSİKİYATRİ UZMANLARI ve ASİSTANLARI
PSİKOLOGLAR
PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR
SOSYAL HİZMET UZMANLARI
AİLE DANIŞMANLARI

TÜM HEKİMLER

ÖZELLİKLE PSİKOSOMATİK JİNEKOLOJİ, JİNESEKSOLOJİ, ÜROSEKSOLOJİ ve ANDROLOJİ'ye ilgi duyan ve PSİKOLOJİK KÖKENLİ vakalarda CİNSEL TEDAVİ YAPMA becerisini arttırmak isteyen JİNEKOLOGLAR, ÜROLOGLAR, NÖROLOGLAR ve AİLE HEKİMLERİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARI
PSİKİYATRİ HEMŞİRELERİ

RUH SAĞLIĞI ALANINDAKİ LİSANS ÖĞRENCİLERİ
Ancak mezun olunca eğitim katılım belgeleri verilecektir.
Öğrencilere yüzde 50 İNDİRİM uygulanacaktır.

BELGELENDİRME

Eğitim katılım belgeniz Dünya Akreditasyon ve Sertifikasyon Derneği (WACA), Uluslararası Akreditasyon ve Sertifikasyon Kuruluşu (IACO) ve CİSED onaylı olacaktır.

KAMUOYUNA DUYURULUR...

?? Entegratif DUYGUSAL Şema Terapi yaklaşımı; kadim psikoloji geçmişini kapsayan, psikanaliz ve psikodinamik psikoterapiler, duygu odaklı terapi, bağlanma kuramı, transaksiyonel analiz, geştalt terapi, çözüm odaklı kısa süreli terapi, danışan odaklı psikoterapi, varoluşsal psikoterapi ve logoterapi, gerçeklik terapisi, pozitif psikoloji, morita terapi, 2 ve 3. kuşak bilişsel davranışçı terapiler, mindfullness ve kabul temelli psikoterapi yaklaşımlarınıda içinde barındıran, entegratif ve köklü bir psikoterapi kuramıdır, Jeffrey Young'ın geliştirdiği ve 3. kuşak BDT yaklaşımlarından sadece birisi olan Şema Terapi'yi de içinde barındırmaktadır. Bu nedenle Entegratif DUYGUSAL Şema Terapi eğitimi ile Şema Terapi eğitimi aynı içeriğe sahip değildir ve birbirine karıştırılmamalıdır. Robert L. Leahy tarafından temeli atılan ve Uluslararası Entegratif Kognitif Psikoterapi Enstitüsü (IICPI) tarafından genişletilen Entegratif DUYGUSAL Şema Terapi eğitimlerimiz; IICPI, Uluslararası Akreditasyon ve Sertifikasyon Kuruluşu (IACO), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER) ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) onaylıdır ve uluslararası geçerliliği vardır. Bilgilerinize saygıyla duyurulur...

#BBD0E0 »

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

1- Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) web sitesinde yer alan tüm eğitimlerin ve kongrelerin organizasyonu, mali işlemleri ve üstlenicisi Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti.'dir.
2- CİSED ve CİSED eğitimlerini organize eden Pusula Sağlık Eğitim Merkezi Ltd. Şti., döviz kurundaki artışlar ve enflasyon nedeniyle eğitim maliyetlerinin artması durumunda, gerekli gördüğü zamanlarda EĞİTİM ÜCRETLERİ’nde değişiklik yapma hakkını kendinde saklı tutar.
3- Eğitim 30 kişi ve üzeri katılım durumunda açılacaktır.