CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi

4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi

Sevgili CİSED Ailesi ve değerli meslektaşlarımız,

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği olarak CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizi 18 - 21 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya Amara Premier Palace Otel’degerçekleştireceğiz. “Cinsel Tedavinin Şifreleri” temalı kongremizin sloganı “Ruhunuzu ve bedeninizi özgürleştirmek için CİNSEL TERAPİ!” olarak belirlenmiştir. Kongremize Uluslararası Sistemik Seks Terapisi Enstitüsü, The International Masterson Institute (IMI), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS), Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetri Derneği, Ürojinekoloji Derneği, Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER), Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER), Endometriozis & Adenomyozis Derneği, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği (ÜTCD), Psikoloji Araştırmaları Enstitüsü Derneği (PAED), Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM), Ankara Aile Danışmanları Derneği (AADD) ve Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği (PEGDER) destek verecektir.

Kongremizde cinsel terapistler, ruh sağlığı profesyonelleri ve hekimler için cinsel işlev bozukluklarını ve cinsel davranışları değerlendirmenin ve tanı koymanın inceliklerini ve “tedavi yöntemlerindeki önemli şifreleri” ortaya koyacağız, cinsel sağlık bağlamında evlilik ve ilişkiler, aşk, bağlanma, etik değerler gibi pek çok konuyu tartışacağız ve cinsel tedavi almak isteyen danışanlara etkili yaklaşımları esas alacağız. Bu nedenle kongremiz cinsel işlev bozuklukları ve bunların sonuçlarıyla çalışan cinsel terapistler, ruh sağlığı profesyonelleri, psikiyatri, jinekoloji ve üroloji hekimleri, aile hekimleri ve diğer profesyoneller için temel kaynak niteliğinde olacaktır.

CİSED olarak seks yapmayı; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir “performans hedefi koymadan”, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir “armağan gibi” paylaşabilme, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, ne olursa olsun bir şekilde boşalıp, orgazm olabilme bilim ve sanatı olarak tanımlıyoruz. Bu sanatı icra edemeyen bireyler ve çiftler cinsel işlev bozuklukları yaşarlar ve zamanla cinsel yaşamları da monotonlaşır. Bu nedenle multi-disipliner çalışmanın gerekliğinin her geçen gün önem kazandığı Türkiye'de ve tüm dünyada, son yıllarda cinsel işlev bozukluklarının yol açtığı ruhsal ve bedensel şikayetlerle başvuran bireylerin veya çiftlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle vajinismus, disparoni, erken boşalma, erektil disfonksiyon, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozukluklarına multi-disipliner yaklaşımlar, CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde ayrıntısıyla ele alınacak olan konu başlıkları olarak belirlenmiştir.

Gelişim, değişim ve dönüşüm yolculuğunda mesele sadece bilimsel bir cinsel sağlık kongresine katılmak değildir. Devamlılığı olan bir kalitenin ve büyük bir ailenin parçası olmaktır. Multidisipliner bir yaklaşımı savunan, uluslararası cinsel sağlık kuruluşlarına üyeliği bulunan ve Türkiye'nin en örgütlü cinsel sağlık derneği olan CİSED; şimdiye kadar 2 adet “Uluslararası Cinsel Sağlık Kongresi”, 3 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” ve 12 adet “Ulusal Cinsel Sağlık Sempozyumu” düzenlemiştir. 18 yıldır kapsamlı ve uygulamaya yönelik “cinsel terapi eğitimi” vermekte olan CİSED, cinsel terapi eğitimini destekleyen ve bütünleyen “evlilik terapisi eğitimi” ve “psikoterapi” eğitimleri de düzenlemektedir. Türkiye'de cinsel sağlık alanında hizmet veren cinsel tedavi uzmanlarının büyük bir çoğunluğu CİSED’ten eğitim almıştır. Bu nedenle başta psikiyatri uzmanları, cinsel terapistler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanlarıolmak üzere tüm ruh sağlığı profesyonellerini, jinekoloji, üroloji, aile hekimliği gibi ilişkili diğer disiplinlerdeki tüm hekimleri 18-21 Nisan 2019 tarihinde Antalya'daAmara Premier Palace Otel’de organize ettiğimiz CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongremizde buluşmaya davet ediyoruz.

Prof.Dr. Cengiz GÜLEÇKongre Başkanı

Psikoterapist
Cem KEÇE
CİSED Genel Başkanı

www.cised.org.tr


Kongre Kayıt

Kongre Afişi

CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi Afişi

Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar

Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi
Cinsel Sağlık Kongresi