Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek


Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek adlı kitabı başta DOST Kitap Evleri ve D&R Mağzaları olmak üzere seçkin kitapevlerinden ve internetten satın alabilirsiniz: www.dr.com.tr

Hasta bir insanla sağlıklı bir insan arasındaki en büyük farklardan biri; sağlıklı insanın geleceğin korkularını ve geçmişin yükünü taşımadan, içinde bulunduğu anda, herhangi bir kaygı duymaksızın, nasıl mutlu yaşayacağını bilmesidir. Biz insanlar geçmiş ve geleceğin o denli etkisi altındayızdır ki; çoğu zaman çocukluğumuzun altın günlerini anarız ya da bizi en fazla keyiflendireceğini düşündüğümüz yaşamımızın bir parçasını sıkça zihnimizde tutarız. Bu durumun nedenini, o günlerin kaygısız ve hayatın sorumluluklarının omuzlarımıza henüz çökmediği günler olmasıdır. Bu nedenlegeçmiş terk edilmediği, halen şimdiki zamana sızdığı için kişi hastadır. Amaşimdiyi yaşamak; hayatın anlamını kavrayarak kişinin kendi sorumluluğunu almasıdır

Dr. Keçe Erken Boşalma Evrelendirmesi
Normal Boşalma - Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim vardır.Yüksek uyarılma düzeylerinde refleks olarak boşalma ortaya çıkmaz.
Evre 1 Erken Boşalma - Penis vajinada iken 5–7 dakika arasında boşalma olur. Erkek ya da partnerine göre sorun yoktur. Cinsel doyum sorunları yaşanmaz. Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim yoktur.
Evre 2 Erken Boşalma - Penis vajinada iken 5–7 dakika arasında boşalma olur. Erkek ya da partnerine göre sorun vardır. Cinsel doyum sorunları yaşanır. Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim yoktur.
Evre 3 Erken Boşalma -Penis vajinada iken 3–4 dakika arasında boşalma olur. Erkek ya da partnerine göre sorun vardır. Cinsel doyum sorunları yaşanır. Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim yoktur. İyi derecede erken boşalma vardır.
Evre 4 Erken Boşalma - Penis vajinadayken 1–2 dakika arasında boşalma olur. Erkek ya da partnerine göre ciddi sorun vardır. Cinsel doyum sorunları yaşanır. Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim yoktur. Orta derecede erken boşalma vardır.
Evre 5 Erken Boşalma - Penis vajinaya girmeden önce boşalma olur. Erkek ya da partnerine göre çok ciddi sorun vardır. Cinsel doyum sorunları yaşanır. Boşalma refleksi üzerinde istemli bir denetim yoktur. İleri derecede erken boşalma vardır.
Durumsal Erken Boşalma - Bazı durumlarda veya bazı partnerlerle erken boşalma yaşanmasıdır.
Primer Erken Boşalma - İlk cinsel deneyimlerde ortaya çıkan ve daha sonra hep devam eden erken boşalmadır, kişi hayatında hiçbir zaman boşalmasını kontrol edememiştir. Yani kişi cinsel olarak aktif halde olduğu süre boyunca erken boşalma sorununu yaşar.
Sekonder Erken Boşalma - Daha önce boşalma denetimi olan ve sonrasında erken boşalmaya başlayan erkeklerde görülen erken boşalmadır, bu durumun nedeni büyük bir ihtimalle psikolojik bir travma veya partner sorunlarıdır. Yani bu durum daha önce erken boşalma sorunu olmayan ve tatmin edici cinsel ilişkisi olan erkeklerde sonradan ortaya çıkmaktadır.