CİSED: "Bir Ses Bin Sestir!"

05 Eylül 2019

CİSED GENEL BAŞKANI PSİKOTERAPİST CEM KEÇE: "ÇOCUKLAR SUSAR, SİZ SUSMAYIN!"

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, çocuk ya da ergenlerin cinsel olarak kötüye kullanılması, suistimal edilmesi, başkalarının cinsel yönelimlerine hedef olması şeklinde tanımladıkları cinsel istismar konusunda tepkisiz kalınmaması gerektiğini vurguladılar ve #BirSesBinSestir hashtagiyle yeni bir kampanya başlattılar.

ÇOCUKLAR SUSAR, SİZ SUSMAYIN!

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, “Küçük çocuklara cinsel ilgi duyma anlamına gelen PEDOFİLİ, tedavisi olmayan bir cinsel sapkınlıktır ve bir insanlık suçudur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı her türlü ihmal ve cinsel istismardan korumak, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık ve vatan görevidir. Herkesi bu görevi yerine getirmeye davet ediyoruz. Unutmayın, insan sadece söylediklerinden değil, sustuklarından ve görmezden geldiklerinden de sorumludur. Çocuklar susar, siz susmayın. Lütfen, çocuklara, kadınlara, hayvanlara ve doğaya yapılan vahşete, susarak ve tepkisiz kalarak ortak olmayın. Bir ses bin sestir!" dedi.

CİNSEL İSTİSMAR AĞIR BİR SUÇTUR

Keçe, “Cinsel istismar kime yönelik olursa olsun özrü ya da hafifletici nedeni olmayan ve toplum vicdanını yaralayan çok ağır bir suçtur. Savunmasız çocuklara yönelik olduğunda bir vahşettir. Kolayca güven duydukları, korkutulabildikleri, kandırılabildikleri, karşı koyacak güçleri olmadığı için korunmasız olan çocuklara yönelik her türlü cinsel istismar, çocuk, aile ve toplum için onarılması çok zor hasarlara ve geri dönülemez sonuçlara yol açar” diyerek cinsel istismar konusunda ailelerin bilinçli olması, korkarak ve susarak tepkisiz kalmaması gerektiğini söyledi...