CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi "18-21 Nisan 2019"da Antalya’da Gerçekleşecek

15 Nisan 2019

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından her yıl düzenlenen “CİSED Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” bu yıl “18-21 Nisan 2019” tarihleri arasında “Antalya Amara Premier Palace Otel”de gerçekleştirilecektir. “Ruhunuzu ve bedeninizi özgürleştirmek için CİNSEL TERAPİ!” sloganı ve alanında isim yapmış uzmanların geniş katılımı ile “Cinsel Tedavinin Şifreleri” temasının işleneceği kongre büyük ilgi gördü.

KONGREDE ALANINDA UZMAN SEÇKİN KONUŞMACILAR YER ALACAK…

Yoğun ilgi ve geniş katılımın olduğu ve başkanlığı ülkemizin önde gelen psikiyatr ve psikoterapistlerinden sayın Prof. Dr. Cengiz GÜLEÇ tarafından yapılacak olan kongreye, aralarında Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR, Prof. Dr. Nevzat TARHAN, Prof. Dr. Ahmet İNAM, Psikoterapist Cem KEÇE, Uz. Dr. Ender SARAÇ, Prof. Dr. Tayfun UZBAY, Prof. Dr. Sinan CANAN, Prof. Dr. Uğur BATI, Prof. Dr. Murat AKSOY’un yer aldığı, konusunda uzman değerli akademisyenler ve ruh sağlığı profesyonelleri konuşmacı olarak katılacaktır.

KONGRE CİNSEL TEDAVİYE MULTİ-DİSİPLİNER BİR YAKLAŞIM SUNACAK…

Seks yapmak; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza ve hissetmeye odaklanarak, herhangi bir “performans hedefi koymadan”, zamandan koparak, yavaş, ritmik ve uyumlu bir şekilde salınarak, haz alıp, haz verebilme, ruhu ve bedeni bir “armağan gibi” paylaşabilme, kimseyi tatmin etme zorlantısı olmadan, ne olursa olsun bir şekilde boşalıp, orgazm olabilme bilim ve sanatıdır. Bu sanatı icra edemeyen bireyler ve çiftler cinsel işlev bozuklukları yaşarlar ve zamanla cinsel yaşamları da monotonlaşır. Multi-disipliner çalışmanın gerekliğinin her geçen gün önem kazandığı cinsel sağlık alanında, son yıllarda cinsel işlev bozukluklarının yol açtığı ruhsal ve bedensel şikayetlerle başvuran bireylerin veya çiftlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle vajinismus, disparoni, erken boşalma, erektil disfonksiyon, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozukluklarına multi-disipliner yaklaşımlar, CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi’nde ayrıntılarıyla ele alınacak olan konu başlıkları olarak belirlenmiştir..

CİNSEL SAĞLIK ALANINDA DEĞERLİ İSİMLER ÖDÜLLERLE BULUŞACAK…

“Vamık Volkan Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülü”, “Masters and Johnson Onur Ödülü”, “Sigmund Freud Onur Ödülü” başta olmak üzere CİSED tarafından verilen onur ödülleri, cinsel sağlık bilimine katkıları ve alanında başarılı çalışmaları olan değerli isimlerle buluşacaktır.

ULUSAL VE ULUSLARARASI DERNEKLERDEN TAM DESTEK…

“CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” ülkemizden ve dünyadan önemli kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. Bu kuruluşlar arasında Uluslararası Sistemik Seks Terapisi Enstitüsü, The International Masterson Institute (IMI), Psikoterapi ve Psikoterapistler Derneği (PSİKODER), German Society for Social Scientific Sexuality Research (DGSS), Psikosomatik Jinekoloji ve Obstetri Derneği, Ürojinekoloji Derneği, Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER), Terapi ve Psikolojik Danışma Derneği (TEPDER), Endometriozis & Adenomyozis Derneği, Üreme Tıbbı ve Cerrahisi Derneği (ÜTCD), Psikoloji Araştırmaları Enstitüsü Derneği (PAED), Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği (TSRM), Ankara Aile Danışmanları Derneği (AADD) ve Psikolojik Eğitim Gelişim ve Destek Derneği (PEGDER) yer almaktadır.

“CİSED 4. Ulusal Cinsel Sağlık Kongresi” hakkında daha ayrıntılı bilgilere https://cised.org.tr/kongre2019/ adresinden ulaşılabilir.

CİSED HAKKINDA

Kısa adı CİSED olan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Türkiye'nin alanında önde gelen güzide akademisyenlerini ve ruh sağlığı profesyonellerini bünyesinde barındıran, 7 ilde örgütlenmiş Türkiye'nin en büyük aile, evlilik ve cinsel sağlık derneği olması yanında, Dünya Cinsel Sağlık Birliği (WAS), Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS), Uluslararası Aile Terapileri Örgütü (IFTA) ve Almanya Sosyal Bilimsel Seks Araştırmaları Derneği (DGSS) üyesidir. CİSED 'in kuruluş amacı, “Huzurlu insan, sağlıklı cinsellik, mutlu bir evlilik ve aile yaşantısı için…” sloganıyla halkına yardımcı olmaktır. CİSED, cinsellikle ilgili kafalara takılan sorulara bilimsel yanıtlar vermek için azami çaba göstermekte ve insani açıdan önemli bir yere sahip olan cinselliğin doğru bir şekilde algılanması için yaklaşık 20 yıldır yoğun faaliyetler yürütmektedir. CİSED, kurulduğu günden bu yana, ruh sağlığı profesyonellerinin, gerek psikoloji ve psikiyatri biliminin gelişimi ışığında bilgi birikimini arttırmak, gerekse pratik tedavi süreçlerinde danışanı/hastası ile daha etkin bir iletişim içine girebilmesi için meslek içi eğitimlerine büyük hassasiyet göstermiştir. CİSED bünyesinde aralıksız olarak sürdürülen ve başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Adana, Mersin, İzmir, Diyarbakır ve Bursa gibi illere yayılan sertifika ve meslek içi eğitim programları sunmaktadır.